Podanie na Medzinárodný trestný súd v Haagu za vykonanie nepovolených medicínskych experimentov na ľuďoch
Bratislava, 14. apríla 2021 – 12. apríla 2021 podala skupina advokátov, vedcov, lekárov, zástupcov iných profesií a občianskych aktivistov svoj podnet na Medzinárodný trestný súd v Haagu. Skupina vidí v prebiehajúcich celoplošných testovaniach závažné porušenie medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky vyplývajúcich z ustanovení Rímskeho štatútu a iných medzinárodných záväzkov (napr. Dohovor o ľudských právach a biomedicíne), ktoré môžu zakladať trestnoprávnu zodpovednosť niektorých členov vlády Slovenskej republiky a ďalších osôb aktívne sa podieľajúcich na celoplošných testovaniach populácie Slovenskej republiky, nevylučujúc spolupôsobenie subjektov so sídlom mimo územia Slovenskej republiky. Ich úmyselným a organizovaným konaním mohlo dôjsť k takým porušeniam, ktoré tvoria s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočný základ pre stíhanie skutkov s možnou právnou kvalifikáciou: zločiny proti ľudskosti a vojnové zločiny smerujúce voči vlastnému obyvateľstvu.
Vyhlásenia advokátov, ktorí sa obrátili na medzinárodný súd:
„V auguste 1968 sa československý minister zahraničia v New Yorku márne uchádzal o zvolanie Bezpečnostnej rady OSN kvôli sovietskej okupácii. Toto je druhý pokus z nášho územia o využitie orgánu OSN. Zároveň je testom dôveryhodnosti slov OSN o ochrane ľudských práv. Uvidíme, čo uvidíme.“
Ján Drgonec, emeritný sudca Ústavného súdu Slovenskej republiky
„Na podnete som sa rozhodol spolupracovať z dôvodu, že dennodenne čítam mejly zúfalých ľudí. Sú ich stovky. Povinné celoplošné testovania a následné zákazy im zapríčinili opakované fyzické, psychické aj spoločenské traumy. Vnímam, ako je im v nesprávne komunikovanej krízovej situácii metódou strachu vnucovaná výmena ich základných práv a slobôd za falošný pocit bezpečia. Ak by bol ten pocit na vedeckom základe a po verejnej diskusii, zrejme by som sa veľa pýtal, ale nakoniec by som možno nemal nič proti. Avšak v čase, kedy rok po zavedení prvých opatrení nie sú kompetentní schopní ani len spísať základné odborné medicínske odôvodnenie ich zavedenia a trvania, cítim povinnosť ako právnik zranenú a krívajúcu slobodu brániť. Falošná bezpečnosť nie je a nikdy nebude spôsobilá slobodu žiadnym spôsobom obmedziť. O to viac, že sa nachádzame v kríze vedy, na vrchole jej rozvratu. Chýbajúci fundovaní odborníci na obrazovkách, mor plagiátorstva a biznis so zdravotníckym materiálom – a to všetko pod oficiálnym naratívom núdzového stavu a verejného zdravia. Aby sa to neopakovalo zase v novembri a potom stále dokola, je potrebné povedať: dosť, stačí. A na to slúži aj toto podanie. Človeka bez slobody si nemožno predstaviť ináč, ako človeka bez života.“
Peter Weis, advokát
„Ďakujem za spoluprácu advokátom, ktorým nie je ľahostajné, čo sa deje na Slovensku v oblasti ľudských práv a snažia sa o zmenu. Nie je to prvé ani posledné podanie, ktoré bolo zaslané medzinárodným súdnym orgánom. Vieme, že ani medzinárodné inštitúcie neexistujú v izolácii a môžu podliehať politickým vplyvom. Vo svojom úsilí napriek absolútnemu sklamaniu z rozhodovacej činnosti ústavného súdu nepoľavujeme a riadime sa v týchto dňoch myšlienkou, že porazený je len ten, kto sa vzdá. Všetci ostatní sú víťazi.“
Marica Pirošíková, advokátka, bývalá dlhoročná zástupkyňa SR pred ESĽP
„Malý krok pre malý národ, ktorý má potenciál stať sa veľkým skokom pre ďalší vývoj civilizácie. Medzinárodné inštitúcie majú v tejto dobe globálneho tlaku na obmedzovanie ľudských práv a slobôd možnosť preukázať opodstatnenosť svojej existencie a účinne chrániť záujmy ľudstva, nie záujmy globálnych korporácií a elít.“
Erik Schmidt, advokát
Informácia pre poškodených:
Pre prípad, že chcete k predmetnému návrhu pripojiť aj svoj podpis dodatočne ako podporu, ale najmä ste ochotní pripojiť názor alebo svedectvo z povinných antigénových testovaní (napríklad v oblasti zdravotných komplikácií v príčinnej súvislosti s testovaním alebo k spôsobu získavania informovaného súhlasu kompetentnými osobami počas testovania), kontaktujte nás cez kontaktný formulár na našej stránke.
Oceníme, ak svedectvá spracujete v anglickom alebo francúzskom jazyku (úroveň nie je podstatná, hlavný je zrozumiteľný obsah).
Všetky návrhy sa pokúsime priebežne spracovávať a odosielať ako dôkazný materiál na Medzinárodný trestný súd na ďalšiu realizáciu.
Príloha: