Nedávno sme dostali odkaz na telegramový post TU s prosbou, aby sme sa k nemu vyjadrili.

Pre tých, ktorí nerozumejú anglickým textom – post poukazuje na to, že viac ako 80% nežiadúcich účinkov, hospitalizácií a úmrtí po očkovaní proti Covid-19 sa prejavuje najčastejšie prvých 14 dní po očkovaní. Autor/ka postu ďalej uvádza, že podľa amerického CDC sa ľudia počas tohto obdobia nepovažujú za plne zaočkovaných. Za plne zaočkovaného sa podľa CDC považuje človek až 14 dní po druhej dávke v prípade vakcín Pfizer a Moderna. Záverom konštatuje, že 80% nežiadúcich účinkov, hospitalizácií a úmrtí po očkovaní proti Covid-19 je evidovaných pod „neočkovaných“.

Odkaz na definíciu plne zaočkovaného človeka podľa CDC je TU. Na uvedenej stránke, ktorá bola mimochodom aktualizovaná k 15.10.2021, sa hneď na začiatku uvádza aj tento HOAX: „Vakcíny proti COVID-19 sú účinné pri ochrane pred ochorením.“ Nie hospitalizáciou, nie ťažkým priebehom ale pred ochorením! Pritom takmer každý z nás dnes už pozná vo svojom okolí minimálne jedného zaočkovaného človeka, ktorého vakcína pred Covid-19 neuchránila. A potom, že máme veriť expertom 😊. Pro-vakcinační odborníci a média často operujú s prirovnaním, že napr. keď sa nám pokazí auto, zavoláme odborníka a nestaráme sa do jeho práce. Ak nám automechanik bude tvrdiť, že poškodenie karosérie po nehode mohlo byť menšie ak by sme si zapli stierače, máme mu podľa tejto logiky bezvýhradne veriť a ignorovať vlastný rozum?

Čo sa týka nežiaducich účinkov, overovali sme si vo VAERS (systém hlásenia nežiadúcich účinkov vakcín), či je uvedený ich výskyt počas prvých 14 dní. Áno, je. Dokonca sa uvádzajú aj po prvej dávke. Logicky, nežiadúce účinky v súvislosti s očkovaním nemôžu predsa byť pripisované neočkovaným. Čo sa týka CDC, po preskúmaní dokumentov sme nenašli nič, čím by sme vedeli podložiť, že zaznamenávajú vedľajšie účinky až po 14-tich dňoch po druhej vakcíne.

Rovnakým prípadom sú aj hospitalizácie a úmrtia po očkovaní proti Covid-19. Systém preukazovania súvislosti medzi očkovaním a úmrtím je nastavený. Môžeme len (ne)veriť, že sa každý prípad skutočne preskúmava. V prípade hospitalizácií po očkovaní proti Covid-19 zatiaľ nevieme, či sa takéto prípady evidujú samostatne, alebo ako vedľajšie účinky. Po tom, čo všetko už bolo ohľadom štatistík medializované a odhalené tak sa nad ich pravdivosťou ani nejdeme zamýšľať.

 

Náš výstup:

  • CDC považuje človeka za plne očkovaného 14 dní po druhej dávke v prípade vakcín Pfizer a Moderna alebo po jednej dávke vakcín J&J a Janssen
  • VAERS zaznamenáva vedľajšie účinky od podania prvej dávky – oficiálne nezaočkovaný človek
  • Tvrdenie príspevku nevieme podporiť, keďže sme nikde nenašli ako CDC zaznamenáva vedľajšie účinky vakcín